OT General

OT General 3

TOKİ’nin Dar Gelirli Vatandaşlarımıza Yönelik Konut Projesine Hazırlık Toplantısının İkincisi Yapıldı

 

TOKİ'nin dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik konut projesine hazırlık toplantısının ikincisi, Vali Seddar Yavuz'un başkanlığında, OBB Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilçe kaymakamları, belediye başkanları ve ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren ve Hükümetin, alt gelir grubundaki vatandaşların konut sahibi olabilmeleri için başlattığı çalışmalar kapsamında ön hazırlık ve değerlendirme toplantısının ikincisinin gerçekleştirildiğini ifade eden Vali Seddar Yavuz, özellikle ilçelerin sıkışık mimarı, imardaki çarpıklık, bölgenin özellikle heyelan bölgesi olması ve karşılaşılacak riskler bakımından daha iyi bir zeminde yerleşim yerlerinin tespit edilmesi için ilçelere talimat verildiğini hatırlattı.

 

Karşılaşılabilecek herhangi bir olay öncesi başlatılacak olan çalışmanın daha verimli olacağını belirten Vali Yavuz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından özellikle sel afetine maruz kalabilecek yerlerin kamulaştırılması ve yeni yerleşim yerlerinin yapılması ile ilgili çalışmaların tamamlandığını ifade etti.

 

“Komplike hareket eden bir kamu sektörüne ihtiyacımız var” diyen Vali Seddar Yavuz, “Elbette görevlerimiz farklı yetkilerimiz farklı ama bu bizim iş birliği yapmamıza mani değil. Bir takımın oyuncusu olmamıza mani değil, dolayısıyla bu çalışmayı kaymakamlarımızla, belediye başkanlarımızla, ilçe belediyelerimiz hem valiliğimiz ve büyükşehir belediyemiz de bu anlayış içerisinde hareket etmeyi çok önemsiyorum. Bu bakımdan da böyle bir çalışmanın örnek olmasını, bundan sonra da ilimizi ilgilendiren önemli konularda da böylesine geniş katılımlı toplantılar düzenleyerek istişare etmeyi, bu istişareler sonucunda ortaya çıkabilecek güçten açıkçası feyz almak istiyoruz.  İnanıyorum ki karar süreçlerine herkesin katıldığı çalışmalar verimli çalışmalardır aynı zamanda. Çünkü herkesin sistemin ve başarının parçası olur. Aksi takdirde birçok projemizde akamete uğruyor” şeklinde konuştu. 

 

Toplantıda, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de bir konuşma yaparak, Ordu’da önümüzdeki yıllarda yeni yerleşim yerline ihtiyaç duyulacağını belirtti.

 

Ordu’ya tersine bir göçün başlayacağının öngörüldüğünü belirten Güler, “Yani bu birkaç sebepten, birincisi gurbete giden Orduluların geri gelmesi, bir de eğer Karadeniz-Akdeniz yolu gerçekleşince Sivaslısı, Tokatlısı belki ta Kayseri’ye kadar sahil olarak burayı kullanabilirler. O zaman ne olacak yeni binalara, yeni yerleşim yerlerine ihtiyaç olacak” diye konuştu.

 

Bu nedenle 19 ilçeye, 19 yeni yerleşim yeri çalışmasının yapılması gerektiğini belirten Güler, Büyükşehir Belediyesi olarak yeni yerleşim yelerinin altyapı çalışmalarının yapılacağını söyledi.

 

Afet riski olan bölgelerde hayatın sürdürülemeyeceğini ifade eden Güler, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben bazı ilçelerimizi beğenmiyorum açıkçası.  Bunu saklamaya gerek yok. Bir yol boyunca binaları dizmişler, bir de ilçe demişler, ilçe olmuş. Şimdi bunu devam mı ettireceğiz, yoksa yeni bir şey mi yapacağız? Bu soruyu çok net olarak saklamadan konuşmamız lazım. Çok da güzel yerleşim yerleri var. Şimdi bakıyorum, her ilçenin harikulade yerleri var. Çok iyi bir çalışma grubu kurduk. Onlar şimdi çalışmalarını yapıyorlar. Mesela Mesudiye zaten yapıyor bunu başlandı. Diğer ilçelerimizde de, Ulubey’de, diğerlerinde de benzer çalışmalar var. Burada Kaymakamlarımız zaten hepsi muhteşem enerji dolu ve çok güzel bir seçim olmuş. Bu zenginlikten bambaşka güzellikler doğabilir. Biz elimizden ne geliyorsa, imar dâhil olursa yaparız. Bir de hoş bir tarafı Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüzün çalışmaları var zaten. Geçende onlarla da şöyle bir şey yaptık. Aslında çok şey var burada biz inisiyatif kullanacağız ve ondan sonra da uygulamaya geçeceğiz. Önümüze konanı yemek zorunda değiliz, oturalım projeleri Ordu’ya uygun, taşıyla, malzemesiyle yeni bir Ordu modeli yapalım. Projeleri biz kendimiz de önerebiliriz. Güzel şeyler ortaya çıkar diye düşünüyorum. Ona göre de Sayın Valimizin riyasetinde çalışmalarımızı birlikte yapan güzel bir mimari çıksın Ordu türü. Hatta Ordu’nun ilçelerinin de kendine has kişilikleri var. Gölköy’ün, Akkuş’un, Gülyalı’nın çok güzel evleri var. Onların sayılarını arttırabiliriz diye düşünüyorum.”

 

Toplantıda, TOKİ tarafından konut yapılabilecek alanlar ve arazilerin tespiti konusunda yapılan çalışmalarla ilgili ilçe kaymakamları ve belediye başkanları tarafından bilgilendirmelerde bulunuldu

 


Çeşitli programlara katılmak, temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu'ya gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Valiliğimize ziyarette bulundu.

 

Türkiye Cumhuriyeti Hükümetlerinde Başbakan Yardımcılığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevlerinde de bulunan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Valiliğe gelişinde Vali Seddar Yavuz tarafından karşılandı.

 

Valilik ziyaretinde ilk olarak Şeref Defterini imzalayan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, daha sonra Vali Seddar Yavuz’un makamına geçti. 

 

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Seddar Yavuz, “Ordu'daki 30 aylık görevim esnasında, Ordu’daki kamu hizmeti ve yatırımların en hızlı şekilde yürümesi, projelerimizin gerçekleştirmesi için Sayın Bakanımızın her zaman desteğini, katkısını hissettik. Bu katkı ve desteklerinden dolayı Ordulu hemşerilerimiz adına Sayın Bakanımıza minnet ve şükran duygularımı ifade etmek istiyorum. Bu ziyaret vesilesiyle Sayın Bakanımızla Ordu’ya ilişkin birçok projelerimizi de görüşme fırsatımız  olacak. Ordu’daki tarihi, kültürel mirasımızın korunması ve restorasyonu konusunda Sayın Bakanımızın çok önemli destekleri ve katkıları oldu. Ünye, Fatsa ve Altınordu ilçemizdeki tarihi mekanların turizme kazandırılmasını sağladı. Sayın Bakanımıza tekrar teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum” dedi.

 

Konuşmasına, Vali Seddar Yavuz’a teşekkür ederek başlayan AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Sayın Valimizin, ilimizdeki görevi sırasında son derece hukukiyetle, dirayetle Ordu’ya yapılan ve yapılacak yatırım ve hizmetlerde büyük katkıları oldu. Biz de kendileriyle ve diğer arkadaşlarımızla beraber gayet uyumlu bir çalışma dönemini geçirdik. Ordu, bu süre içerisinde kamu yatırımları bakımından fevkalade güzel yatırımlar aldı. Vizyon bakımından da ciddi bir vizyon gelişmesine katkıları oldu. Dolayısıyla bu güzel şehre yapmakta olduğu hizmetlerden dolayı Sayın Valimize teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” diye konuştu. 

 

Ordu’daki programlarıyla ilgili açıklamada bulunan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Epey bir müddet Ordu’ya gelmemiştik. 2 günlük bir ziyaret yapacağız. Bugün gençlerle bir toplantımız oldu. Bu konferanstan sonra çeşitli ziyaretlerimizi yapacağız. Yarın da kalabalık bir il danışma toplantısından sonra Perşembe, Fatsa ve Ünye programlarıyla Ordu’daki programımızı tamamlayacağız inşallah. Ordu, gerçekten güzel ve Karadeniz’in incisi olabilecek bir şehrimiz. Bu anlamda valimiz, büyükşehir belediye başkanımız, milletvekillerimiz, ilçe belediye başkanlarımız, Devletin bütün kamu kurum ve kuruluşları çok ciddi ve titiz bir şekilde burada çalışmalarını sürdürüyorlar. Kısa süre içerisinde bulunduğumuz seviyeden daha ileriye gitmek için tabiri caizse el birliği gönül birliği içerisinde bu çalışma sürdürülüyor. Ben de Ordu halkına hizmet eden kardeşlerimize, kamu görevlilerimize başta sayın valimize, seçilmiş olarak belediye başkanlarımıza yürekten tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum” diye konuştu

 


Goodbye i? What a Missing Letter Means for Apple

Wednesday, 20 June 2012 00:00 Written by

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.


Son Söz Hakkında

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Proin sed odio et ante adipiscing lobortis. Quisque eleLorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Proin sed odio et ante adipiscing lobortis. Quisque eleifend, arcu a dictum varius, risus neque venenatis arcu, a semper massa mi eget ipsum.

Son Tweet'ler

Ordu dan Kareler

4 Mevsim Ordu..